Retro Panel

RETRO Panel firmy KROLL Dystrybucja jest nawiązaniem do tradycyjnego sposobu krycia dachu przy pomocy blachy płaskiej. Nowatorskie podejście do tej klasycznej metody krycia pozwoliło na opracowanie nowoczesnego profilu RETRO.

RETRO Panel jedynie formą nawiązuje do rozwiązania sprzed lat. Wyrafinowana fińska technologia tłoczenia, najwyższej jakości surowce stosowane do produkcji panelu, ale nade wszystko sam profil o wyjątkowej konstrukcji sprawiają, że RETRO jest chętnie wybieranym pokryciem dla obiektów sakralnych, apartamentowców, ale także dla budownictwa jednorodzinnego.
Łaty należy nabijać zaczynając od okapu co 350mm maksymalnie. Do montażu paneli stosuje się wkręty z płaskim łbem. Należy wkręcać je w środek otworu montażowego, umożliwi to swobodną pracę panelu i kompensację naprężeń związanych z termiczną rozszerzalnością materiału. Średnie zużycie wkrętów to ok. 7szt./m2. Przy czym należy pamiętać, że dwa skrajne panele na dachu przykręcone są do każdej łaty. W strefach skrajnych liczy się ok. 8szt. wkrętów na m2 a w strefie środkowej 5szt. Retro panel mocuje się najpierw dwoma wkretami farmerskimi na dole a następnie przykręca się do łaty wkrętami z płaskim łbem.

Wkręt na zakładzie najpierw wkręca się do oporu a następnie odkręca pół obrotu zostawiając luz na pracę termiczną arkusza. Następnie panele układa się na perforowanej zakładce wciskając od dołu ku gorze. W przypadku konstrukcji metalowej zaleca się stosowanie maty wygłuszającej pod każdy panel.
Montaż
Retro panele można montować w każdą stronę pamiętając, że montaż rozpoczyna się przyjmując za bazę okap a nie szczyt czy kaletnicę. Panele montuje się prostopadle do okapu, krawędź dolna panelu wysuwając 4-5cm poza obróbkę okapową. Zasadą jest montaż paneli w stronę przeciwną do kierunku wiatru.
Formularz kontaktowy